Začátek školního roku už je za dveřmi. A tak kromě učení, nákupu nových sešitů, učebnic a dalšího vybavení přichází na řadu každodennní řešení svačiny. Máme pro vás několik tipů na zajímavé a zdravé svačiny vhodné pro nejmenší školáky ale i klidně vysokoškoláky.

Mrazem sušené ovoce

Ovoce, které je sušené mrazem má oproti tomu klasicky sušenému mnoho výhod. Jednak neztrácí svou čerstvou chuť, nedeformuje tvar, ale především si mrazem sušené ovoce zachovává téměř všechny vitamíny a minerály. Můžeme vám doporučit třeba brusinky, jahody nebo ananas. Navíc jsou tyto balíčky plné ovoce skvělé pro navazování nových přátelství, přecijen kdo ze třídy by odolal takové dobrotě. Proto se nezapomeňte se všemi o rozdělit.

ananas sušený mrazem mrazem sušené lyofilizované brusinky

Mazání na chleba

Stejně jako je tradicí mít na vánoční tabuli kapra, nebo k narozeninám dort, tak je běžné mít k svačině chleba rozříznutý na dvě půlky proložený nějakou dobrotou. Pokud ho i vy rádi připravujete k svačině svým dětem do školy, tak pro vás máme pár tipů, čím chleba namazat. V první řadě můžete sáhnout po medu. Tradiční surovině, která má velice pozitivní vliv na lidský organismus. Podbonou sladkou dobrotou jsou také naše džemy, můžeme vám zejména doporučit výběrový džem malina s ostružinou, který získal ocenění Delikatesa roku.

Paštiky jsou také oblíbenou dobrotou. Nicméně není paštika jako paštika, dnes se v obchodech především setkáváme s výrobky plnými konzervantů a další chemie. Proto jsme chtěli zařadit do nabídky nějakou zdravější alternativu, což se nám podařilo. Všechny naše paštiky jsou proto vyrobené pouze z tradičních surovin, jako je maso, vývar, sůl, cibule, koření.

med se skořicí džem ostružina

Něco k pití

Kromě jídla je nedílnou součástí svačiny také pití, které je možná ještě důležitější, a to především, co se soustřední ve škole týče. K pití samozřejmě můžeme každý den kupovat novou lahev balené vody, ale to je zbytečně drahé. Nejlevněji vychází tradiční sirupy. U nás si můžete vybrat z několika příchutí. Všechny sirupy z Ježkova statku jsou vyrobené pouze z přírodních surovin, což je zárukou jejich zdravotní prospěšnosti a také výborné chuti!

mátový sirup sirup bezinkový