Sllunečnicové semínko BIO.jpg

Slunečnicové semínko BIO

Asi 50 % hmotnosti slunečnicových semínek tvoří tuk, který je tvořený především nenasycenými mastnými kyselinami. Ty pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi a chránit srdce a cévy. Dále kromě poměrně velkého množství bílkovin a sacharidů jsou semínka slunečnice bohatá na antioxidanty, vitamíny (vitamín E, vitamíny skupiny B) i minerální látky (hořčík, železo, vápník, fosfor atd.). Vitamín E zlepšuje kvalitu kůže, prospívá vlasům a nehtům a zmírňuje ekzémy. Obsažený niacin (neboli vit. B3, vit. PP) reguluje metabolismus cukrů a tuků.

Slunečnicová semínka jsou plodem slunečnice roční, která pochází z Ameriky a do Evropy se dostala v 16. století.

Certifikováno v EZ CZ-BIO-002

35 g | 4 Kč

Konopné semínko BIO.jpg

Konopné semínko BIO

Konopné semínko obsahuje nenasycené esenciální mastné kyseliny, které jsou důležité pro správný vývoj a fungování mozku, reprodukční systémy a metabolismus. Uvádí se, že obsahuje až 20 aminokyselin. Dále obsahují chlorofyl, lecitin, fytin a kyselinu cannabidiolovou se silným baktericidním účinkem. Z vitamínů vitamíny ze skupiny B, dále vitamin A, C, E. Z minerálů obsahuje hořčík, železo, vápník, zinek, jód, chrom, stříbro, síru, fosfor, draslík a další. 

Konopné semínko pochází z tzv. technického konopí, které obsahuje THC v tak malém množství, že nemůže ovlivnit vnímání ani při konzumaci většího objemu. Technické konopí je odrůda rostliny Konopí seté, pochází z Asie, kde byla odedávna důležitou součástí jídelníčku.

Certifikováno v EZ CZ-BIO-002

20 g | 4 Kč

Dýňoví semínko BIO.jpg

Dýňové semínko BIO

Dýňová semínka jsou bohatá na zinek, který chrání náš imunitní systém. Obsahují vitamíny E, A, D a B. Z minerálních látek obsahují selen, železo, draslík, vápník, fosfor a hořčík. Jsou rovněž zdrojem cenných nenasycených mastných kyselin, které snižují cholesterol a vysoký tlak. 

Tykev olejná, která se pěstuje pouze pro svá jedlá semena, byla objevena teprve před 130 lety.

Certifikováno v EZ CZ-BIO-002

30 g | 14 Kč

Mandle natural BIO.jpg

Mandle natural BIO

Mandle díky obsahu flavonoidů, fytosterolů, mono- a polynenasycených tuků přispívají ke snížení výskytu kardiovaskulárních chorob. Jsou významným zdrojem minerálních látek (ve 100 g : 290 mg hořčíku, 260 mg vápníku, 730 mg draslíku, 1 mg mědi a 3 mg zinku) a vitamínů skupiny B či vitamínu E, které pomohou udržet zdravou pleť, vlasy, nehty, kosti a zuby. Tyto látky působí proti rakovině, pozitivně ovlivňují mozkovou činnost.

Mandle jsou pecky plodů mandloně obecné, která je prastarou plodinou zmíněnou již ve Starém zákoně. 

Certifikováno v EZ CZ-BIO-002

35 g | 21 Kč