Na světě asi neexistuje moc lidí, kteří by ohrnovali nos nad malinami. Tato skvělá pochoutka má několik výhod, jednak je k dostání zdarma téměř v každém lese a druhak významně prospívá lidskému zdraví. Samozřejmě přes zimu jich v lese příliš nenajdete, ale nemusíte si ani tak zoufat, maliny jdou dost dobře zmrazit nebo si je můžete celoročně zakoupit v našem eshopu.

Maliny a zdraví

Maliny mají kromě výborné chuti také nezanedbatelný vliv na lidské zdraví. Níže najdete přehled důvodů, proč byste maliny měli zařadit do svého jídelníčku:

  • Díky obsahu vitamínu C pomáhají posilovat imunitu
  • Obsahují vitamín A, který ve spolupráci s antokyany pomáhá chránit naše oči před šeroslepostí a zákaly
  • Maliny také obsahují vitamín B, jenž je skvělým pomocníkem proti stresu a migréně
  • Krvetvorbě pak pomáhají minerální látky jako je železo a fosfor
  • Pokud máte problémy s kostmi, pak i vám mohou maliny pomoci díky obsaženému vápníku
  • Maliny také pomáhají snižovat krevní tlak a hladinu cholesterol

Skvěle fungují i na hubnutí

Snem mnoha lidí je jíst sladké dobroty a neztloustnout. Pokud budete konzumovat maliny, tak se vám to docela dobře může podařit. Maliny totiž odvodňují organismus a čistí střeva, díky tomu podporují správné fungování organismu a pomáhají nám k udržení správné váhy. 

Maliny jako kosmetický pomocník

Kromě toho, že nám maliny pomáhají udržovat zdraví uvnitř těla, tak nám také mohou pomoci s naším zevnějškem. Velice ceněné jsou vlastnosti malinové pleťové masky, která se vyrábí z rozdrcených malin. Vyživuje vysušenou pokožku, čistí pleť a částečně funguje jako přírodní peeling. Odvar z listů maliníku se zase používá jako tonikum pro lepší kvalitu vlasů. Zábaly z malin jsou často v kosmetice používané jako prostředek pro zpevnění nehtů.