bio džem

S biopotravinami (i bio potravinami) je spojeno mnoho slov, jako třeba: chutné, žádoucí, zdravé ale i drahé. Víte ale, co přesně toto označení znamená? Aby byla potravina opravdu bio, tak musí splňovat dost přísné podmínky. De facto z čím více surovin se daná potravina skládá tím je to těžší. Bio vajíčko nebo jahody jsou na výrobu a sehnání surovin docela jednoduché, ale sehnat bio suroviny na takový jahodový džem už je složitější. Nám se to naštěstí podařilo, a proto vám nabízíme širovkou nabídku bio džemů.

Jak vzniká biopotravina?

Biopotravina je produkt ekologického zemědělství, které je šetrné k přírodě, a to včetně živočichů, rostlin, půdy, vody. Rostliny se pěstují ve zdravé půdě bez pesticidů a jsou hnojené přírodními produkty namísto použití chemie. Zvířata žijí v dobrých podmínkách a jsou krmená přirozenou potravou.

Aby potravina mohla nést označení BIO, tak je potřeba, aby celý proces odpovídal přísným pravidlům Zákona o ekologickém zemědělství č. 242/2000 Sb. a Nařízení rady EHS č.2092/1991.

bio džem meruňka

Cena biopotravin

Vyrobit BIO potravinu samozřejmě stojí o mnoho více práce i peněz, proto mají obecně tyto potraviny trochu vyšší cenu. Při jejich koupi ale máte jistotu, že kupujete to nejlepší. Kromě jiných výhod, také většina konzumentů říká, že BIO potraviny chutnají lépe, inu nezbývá než to vyzkoušet.